Corporació

La corporació municipal de l’Ajuntament de Peníscola està constituïda per tretze regidors, incloent l’alcalde, que representen tres forces polítiques, que en l’actualitat són: Grup Popular de l'Ajuntament de Peníscola, Grup Municipal La Roca, Grup Municipal PSPV-PSOE Peníscola i Grup Municipal Ciutadans Peníscola. Tots ells constitueixen el Ple municipal.

El Govern actual està presidit per l’alcalde, Andrés Martínez Castellá i compost per:

  • PP, amb set regidors
  • LA ROCA, amb un regidor
  • PSPV-PSOE, amb dos regidors
  • C´s, amb una regidora.
  • No adscrit: (Mitjançant escrit presentat en data 8 de setembre de 2015, Juan Ángel Trillo Mosquera abandona el grup municipal La Roca i passa a ser regidor no adscrit. S'hi dóna compte en el Ple de data 24 de setembre de 2015)
  • No adscrit: (Mitjançant escrit presentat en data 1 de febrer de 2016, José Sánchez Fernández abandona el grup municipal La Roca i passa a ser regidor no adscrit.  S'hi dóna compte en el Ple de data 17 de març de 2016)

El govern i l’administració municipal de Peníscola corresponen al l’Ajuntament, integrat per l’alcalde i els regidors i regidores, i s’exerceixen mitjançant el Ple i la Junta de Govern Local. Els òrgans d’assessorament i control corresponen als grups municipals, les comissions informatives i la Junta de Portaveus, on els membres exerceixen les seues competències mitjançant sessions, en què se sotmeten els assumptes a debat, votació i aprovació.

Peñiscola - Sede ElectrónicaTurismo Peñiscola